System ITS w Opolu

Lokalizacja: Opole


Infrastruktura ITS

Grupa ZIR, jako podwykonawca, uczestniczyła w zadaniu pn. : „Wykonanie Inteligentnego systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w Opolu (ITS Opole)”. Do zakresu naszych obowiązków należało dostarczenie czujników magnetycznych dualnych FastPrk Duo i Gateway oraz przekaźników sygnału Fastprk, a także udzielenie wsparcia przy ich instalacji.

W ramach zadania dostarczonych zostało ponad 3000 czujników, które dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów, określają liczbę wolnych miejsc na parkingach równoległych do ulic bez wyznaczonych miejsc postojowych. Czujniki przesyłają informacje o dostępności do systemu tablic drogowych, znajdujących się w mieście, przekazując tym samym jasny komunikat o ilości wolnych miejsc.

Ponadto, w ramach poprawy funkcjonowania systemu transportowego w mieście, dla zadania ITS Opole, Grupa ZIR zapewniła dostawę systemu priorytetowej obsługi pojazdów uprzywilejowanych i komunikacji miejskiej. Dostarczonych zostało ponad 70 zestawów urządzeń do montażu na skrzyżowaniach i pojazdach, odpowiadających za wykrycie żądania oraz nadanie priorytetu.

System ITS Opole obejmuje około 50 skrzyżowań w mieście.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj naszą politykę prywatności.