Systemy

ZIR-PRIORITY-PT | transport publiczny

ZIR jako czołowy dostawca systemów sterowania ruchem na Śląsku od początku swojego istnienia wdraża technologie związane z nadaniem priorytetu komunikacji publicznej. Priorytetowa obsługa pojazdów komunikacji zbiorowej jest dziś właściwie podstawą każdego systemu ITS - z oczywistych, bezdyskusyjnych przyczyn, każde miasto chce taki system priorytetu wdrożyć. ZIR-PRIORITY-PT to system priorytetu transportu publicznego Interenetu Rzeczy (IoT) - zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie z systemu bez konieczność instalacji w pojazdach i na skrzyżowaniach dodatkowych urządzeń.

Informacje szczegółowe

Większość systemów priorytetu komunikacji zbiorowej wymagała instalacji urządzeń w pojazdach i na skrzyżowaniach, co było bardzo problematyczne z wielu względów, na przykład na gwarancje na pojazdy, liczbę urządzeń w pojazdach, trwałość projektów i tym podobne. Dlatego ZIR-PRIORITY-PT zaprojektowany został w taki sposób, żeby nie było konieczność instalacji w pojazdach i na skrzyżowaniach dodatkowych urządzeń. Umożliwiło to prostą, szybką i przystępną cenowo implementację. Ponadto, ZIR-PRIORITY-PT współpracuje bezpośrednio z już eksploatowanymi systemami zarządzania transportem zbiorowym.

Takie rozwiązanie spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez klientów – jako rozwiązanie skalowane, proste w implementacji, nowoczesne i wykorzystujące istniejącą infrastrukturę.

System ZIR-PRIORITY-PT komunikuje się za sterownikami różnych producentów wysyłając polecenia obsługi priorytetowej pojazdów komunikacji zbiorowej. Jeżeli klient dysponuje systemem sterowania ruchem, możliwe jest również przekazywanie informacji o konieczności obsługi pojazdu komunikacji zbiorowej do systemu sterownia ruchem i to system sterowania ruchem optymalizuje nadanie priorytetowego sygnału zielonego.

Więcej informacji na temat produktu:

pod tel:

lub e-mail: info.ssr@zir.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj naszą politykę prywatności.