Systemy

ZIR-PRIORITY-EV | pojazdy uprzywilejowane

Pojazdy uprzywilejowane takie jak wozy strażackie, karetki pogotowia, czy pojazdy policyjne, mają najwyższy priorytet na drogach, aby móc natychmiastowo reagować i dotrzeć do miejsca zdarzenia tak szybko, jak to możliwe, ponieważ często to właśnie sekundy decydują o życiu i bezpieczeństwie innych osób. W celu zapewnienia ciągłej, nieprzerwanej jazdy pojazdom uprzywilejowanym na trasie, stosuje się tak zwany system priorytetu.

Informacje szczegółowe

Grupa ZIR oferuje własny system priorytetu – ZIR-PRIORITY – EV umożliwiający priorytetową obsługę pojazdów uprzywilejowanych. Technologia zapewnia bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie pojazdom służb ratowniczych, wyposażonych w specjalną jednostkę pokładową. Urządzenie montowane w pojeździe jest przenośne (antena magnetyczna), łatwe w montażu (zasilane z gniazda zapalniczki) i proste w obsłudze (pilot z dwoma przyciskami). Kierowca pojazdu jednym naciśnięciem na pilocie zgłasza chęć otrzymania priorytetu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musi zwalniać przed skrzyżowaniem, a przede wszystkim nadany priorytet pozwala innym uczestnikom ruchu drogowego łatwiej stworzyć korytarz życia dla nadjeżdżającego pojazdu służb ratowniczych.

ZIR-PRIORITY EV– umożliwia realizację dwóch typów priorytetu:

  • ,,ALL RED”, czyli wszystkie sygnalizatory w obrębie danego skrzyżowania nadają sygnał czerwony, a tarcza skrzyżowania jest „oczyszczana” z pojazdów. Pojazd uprzywilejowany omija oczekujące pojazdy i bezpiecznie przejeżdża przez skrzyżowanie.
  • ,,ZIELONY WLOT” powoduje, że wszystkie sygnalizatory na wlocie, do którego zbliża się pojazd uprzywilejowany, wyświetlają sygnał zielony, a pozostałe pojazdy, będące przed pojazdem uprzywilejowanym, przejeżdżają przez skrzyżowanie torując przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu.

Wideo prezentujące sposób działania systemu priorytetu dostępne na naszym kanale YouTube: ZIR-PRIORITY | System priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych

Więcej informacji na temat produktu:

pod tel:

lub e-mail: info.ssr@zir.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj naszą politykę prywatności.