Realizacje zwiększające komfort i bezpieczeństwo pracy PSP

Zamawiający: PSP

Czas realizacji: Ciągły proces od 1994

Lokalizacja: Polska


Każde z realizowanych przez nas zadań jest dla nas tak samo ważne, niemniej jednak poszczególne z nich są dla nas wyjątkowe, ponieważ przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracy służb ratowniczych, codziennie narażających swoje życie i zdrowie w trosce o innych. Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy wiele zadań związanych z zaprojektowaniem i budową sygnalizacji świetlnych między innymi dla Państwowych Straży Pożarnych na terenie województwa śląskiego. Zakończone zadania zapewniły bezpieczny wyjazd samochodom bojowym na akcje ratownicze. Poniżej przedstawiamy niektóre z ostatnich realizacji:

Bytom – realizacja związana z budową sygnalizacji dla nowopowstałej jednostki. Sterowanie sygnalizacją odbywa się z poziomu pulpitu oraz za pomocą detektorów pojazdów.

Chorzów – zadanie realizowane na potrzeby jednostki straży pożarnej, której wyjazd zlokalizowany jest bezpośrednio na DK79, na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. 3 Maja. Zastosowane rozwiązanie wstrzymuje ruch na całym skrzyżowaniu, pozwalając na bezpiecznie opuszczenie jednostki.

Zabrze – wykonanie zlecenia dla jednostki, której budynek usytuowany jest na skomplikowanym układzie sygnalizacji świetlnych, obejmującym skrzyżowania ul. Miarki, ul. Powstańców Śląskich, ul. Profesora Zbigniewa Religi oraz ul. Bytomskiej. Zadanie wymagało przeprowadzenia wielu symulacji i testów, aby dobrać odpowiednie parametry ruchowe, pozwalające na utrzymanie płynnego działania układu po uruchomieniu fazy specjalnej, której wybór umożliwia wyjazd w jednym z trzech kierunków.

Ruda Śląska – dla poprawy bezpieczeństwa i usprawnienia wyjazdu PSP w Rudzie Śląskiej, Grupa ZIR w ramach zadania wybudowała wzbudzaną sygnalizację świetlną. Sam projekt obejmował zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w postaci radaru, sygnalizatorów serii ZIRnovo, jak i dotykowego panelu sterującego, dzięki któremu dyspozytor może z poziomu pulpitu sterować działaniem sygnalizacji świetlnej podczas wyjazdu i wjazdu ze strażnicy.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj naszą politykę prywatności.