Integracja 6 skrzyżowań w centrum Gliwic

Zamawiający: ZDM Gliwice

Czas realizacji: 2022

Lokalizacja: Gliwice


Infrastruktura drogowa i okołodrogowa

Instalacje i Urządzenia BRD

Przebudowa układu drogowego na Placu Piastów i w rejonie dworca kolejowego w Gliwicach to nasza największa realizacja na przestrzeni ostatnich 10 lat.
Z sukcesem udało nam się uruchomić duży, zintegrowany układ sygnalizacji świetlnych w samym sercu jednego z największych miast w województwie śląskim. Projekt obejmował montaż sygnalizacji świetlnych, sterowników, kamer, detektorów ruchu, bezdotykowych przycisków dla pieszych oraz innych urządzeń działających w gliwickim systemie ITS.

Głównym założeniem realizacji było zmodernizowanie Placu Piastów oraz jego okolic i stworzenie zupełnie nowej, funkcjonalnej przestrzeni miejskiej, skupiającej wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu. Celem było usprawnienie przemieszczania się osób podróżujących przez miasto z uwzględnieniem poprawy płynności ruchu w miejscach narażonych na duże obciążenia oraz zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Uruchomienie tak skomplikowanego układu drogowego wymagało dużego nakładu pracy i ścisłej koordynacji działań wszystkich działów naszej firmy. Cel został osiągnięty terminowo dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze, która dopięła wszystkie prace budowlane na ostatni guzik.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj naszą politykę prywatności.