Systemy

Aplikacja centralna ZIR24

Aplikacja centralna ZIR24 powstała w odpowiedzi na rosnącą ofertę produktów firmy oraz na współczesne potrzeby klientów, dla których szczególnie ważny jest szybki i bezpieczny dostęp do platformy umożliwiającej monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą ITS z poziomu przeglądarki internetowej.

Informacje szczegółowe

ZIR24 jest aplikacją modułową, w której użytkownik ma możliwość dostosowania modułów do bieżących potrzeb. Podstawowym modułem aplikacji jest moduł monitoringu i zarządzania sygnalizacją świetlną, który posiada wszystkie funkcje, jakie były dostępne w obecnie niewspieranym już systemie SNS/ASR, tj. aktywne schematy skrzyżowań, tworzenie wykresów paskowych programów sygnalizacji oraz natężenia ruchu, przeglądanie rejestrów itp. Dodatkowo posiada funkcjonalność, która w prosty sposób pozwala na weryfikację działania koordynacji. Wdrożono także system uruchamiania scenariuszy na wielu skrzyżowaniach jednocześnie oraz zarządzania koordynacją nadążaną, jak i wiele innych funkcji, których nie sposób opisać. Aplikacja jest stale rozwijana, a jej nowa wersja pojawia się co najmniej raz na dwa miesiące, jednak sama aktualizacja nie wymaga żadnych działań po stronie użytkownika.

Kolejne moduły są odpowiedzialne za zarządzanie i monitorowanie systemu priorytetu komunikacji zbiorowej oraz pojazdów uprzywilejowanych, które szczegółowo zostały opisane w zakładce ZIR PRIORITY.

Dodatkowo system jest wyposażony w moduły obsługi wideodetekcji Autoscope, stacji ładowania pojazdów, kamer CCTV i PTZ, sterowania szlabanami obsługującymi wjazd na parking o ograniczonym dostępie. Istnieje możliwość budowy dodatkowych modułów zgodnie z wymaganiami klienta.

Zalety systemu:

  • Dostęp do systemu poprzez przeglądarkę WWW – brak konieczności instalacji jakichkolwiek aplikacji lokalnie, możliwość obsługi z poziomu dowolnego systemu operacyjnego.
  • Wielopoziomowy dostęp, możliwość tworzenia kont typu administrator, operator, obserwator.
  • Możliwość przypisania różnych uprawnień do użytkowników.
  • Dostęp z Internetu do kont typu operator o niskich uprawnieniach, dostęp z wykorzystaniem certyfikatu VPN dla użytkowników mogących wprowadzać zmiany w urządzeniach ITS
  • Skalowalność – możliwość zakupu przez klienta tylko niezbędnych modułów
  • Możliwość wysyłania użytkownikom alarmów za pomocą komunikatów SMS oraz e-mail (alarmy definiowalne przez użytkowników)
  • Możliwość generowania raportów pracy urządzeń ITS
  • Możliwość „podpinania” dokumentacji cyfrowej do poszczególnych urządzeń np. dzienniki eksploatacji, karty katalogowe, gwarancje itp.
  • Możliwość budowy modułu na potrzeby klienta.
  • Wspomaganie utrzymania urządzeń ITS realizowane przez moduł „Zgłoszeń serwisowych” (nowość)

Zasady dystrybucji systemu

Cloud

Klient wykupuje jedynie dostęp do systemu, nie musi posiadać żadnego zaplecza informatycznego, zapewniać łączności ze sterownikami czy utrzymywać serwerów. Wszystkim zajmuje się ZIR, a klient otrzymuje dostęp do platformy poprzez przeglądarkę WWW.

On-site

Klient wykupuje licencję na system ZIR24, który jest instalowany na jego serwerach i sam podejmuje decyzję, czy chce utrzymać łączność na linii serwer – urządzenia ITS, czy też zlecić to zadanie firmie ZIR.

Hybrydowa

Opcja działająca jak wyżej wymieniony Cloud, z tym, że zebrane dane dodatkowo są kopiowane na wskazany przez klienta serwer.

Pobierz kartę systemu ZIR24

Więcej informacji na temat produktu:

pod tel: +48 32 387 85 26

lub e-mail: info.ssr@zir.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj naszą politykę prywatności.